Στείλτε μας το άρθρο σας και θα αναρτηθεί αυτόματα! Τον τίτλο βάλτε τον στο Subject.

Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2010

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ – ΑΕΚ-Ζενίτ 0-3

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ να πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση στο Europa League, καθώς ηττήθηκε με 0-3 στην έδρα της από την Ζενίτ.

Αναλυτικά η εξέλιξη του αγώνα:....

15ο λεπτο: Μακρινό σουτ του Λυμπερόπουλου, ο Μαλαφέεφ αιφνιδιάζεται αλλά διώχνει.

40ο λεπτό: Χαμένο πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Σκόκο κερδίζει την εσχάτη των ποινών αλλά ο Μπλάνκο σουτάρει ψηλά άουτ.

43ο λεπτό: Γκολ για την Ζενίτ. Ο Μπουχάροφ ξεφεύγει από τον Μανωλά, σουτάρει με το αριστερό και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σάχα.

55ο λεπτό: Ο Μπουχάροφ γυρίζει μέσα στην περιοχή, σουτάρει αλλά ο Σάχα μπλοκάρει.

56ο λεπτό: Ωραίος συνδυασμός Σιράκοφ και Λάζοβιτς, ο τελευταίος σουτάρει από πλάγια αριστερά, σε ετοιμότητα ο Σάχα.

60ο λεπτό: Σέντρα-φάουλ του Σκόκο, Μπλάνκο και Λυμπερόπουλος δεν μπορούν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

64ο λεπτό: Από διώξιμο του Μαλαφέεφ, ο Μπερνς βρίσκει την ευκαιρία να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι. Η μπάλα όμως βρίσκει σε σώματα και φεύγει κόρνερ.

66ο λεπτό: Σουτ εκτός περιοχής του Σιρόκοφ, με διπλή προσπάθεια εξουδετερώνει τον κίνδυνο ο Σάχα.

67ο λεπτό: Γκολ για την Ζενίτ. Εξαιρετική λόμπα του Ροζίνα από πλάγια δεξιά, αφήνει άγαλμα τον Σάχα.

88ο λεπτό: Γκολ για τη Ζενίτ. Σουτ με το αριστερό του Ντενίσοφ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στα δίχτυα.