Στείλτε μας το άρθρο σας και θα αναρτηθεί αυτόματα! Τον τίτλο βάλτε τον στο Subject.

Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2009

τα κοάλα παίζουν μπάλα

Άλλη μια αγωνιστική της Superleague έλαβε τέλος με τις τρεις "μεγάλες" ομάδες να συνεχίζουν το εντυπωσιακό (;!) ποδόσφαιρο που παίζουν φέτος αποσπώντας εξαιρετικά δύσκολα αποτελέσματα. Ας τα δούμε πιο αναλυτικά...

Ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει το Χ στο γήπεδό του απέναντι στην ομάδα του Αστέρα Τρίπολης με τους περισσότερους να υποστηρίζουν -όχι αδίκως- ότι ο "άρχων" της αναμέτρησης έπαιζε με τους φιλοξενούμενους. Ο Ολυμπιακός με τη σειρά του κέρδισε... τις εντυπώσεις με τον τρόπο που έχασε ουσιαστικά ένα παιχνίδι που μέχρι και το 83ο λεπτό φάνταζε δικό του. Με μία μικρή βοήθεια από τον γκολκίπερ των ερυθρολεύκων οι παίχτες του ΠΑΣ Γιάννενα ισοφάρισαν μέσα σε 7 λεπτά το παιχνίδι. Η Α.Ε.Κ. που δεν πάει για πρωτάθλημα έχασε από την -ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος- Νέα Καβάλα σε ένα παιχνίδι κατώτατου θεάματος με όσους παρακολούθησαν την αναμέτρηση να μιλάνε για διαμόρφωση αποτελέσματος από τον Τριτσώνη. Πάμε και στο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στον Π.Α.Ο.Κ. και στον Άρη... όπα μια στιγμή ποιο ντέρμπι; Στον αγωνιστικό χώρο εμφανίστηκε μόνο ο "δικέφαλος του βορρά" κερδίζοντας το παιχνίδι άνετα με 4-1. Στους υπόλοιπους αγώνες ο Ηρακλής ήλθε ισόπαλος με τον Ατρόμητο 2-2, αξίζει να σημειωθεί η παρουσία του 17χρονου Απόστολου Βέλλιου που σκόραρε και το γκολ της ισοφάρισης για τους Θεσσαλονικείς στο 91' και ο Πανιώνιος κέρδισε με 3-1 τον Πανθρακικό.